
Eilanders en overkanters spelen “Niet normaal!” in Diekhuus
Algemeen 945 keer gelezenOp twee zomerse zaterdagavonden, 28 juni en 5 juli, speelt een groep van dertig eilanders en overkanters de korte voorstelling ‘Niet normaal!’ in het Diekhuus te Middelharnis.
De mozaïekvoorstelling is bedacht en geproduceerd door theatermaker Marije van der Knaap, die voorafgaand aan het spektakel twaalf avonden met de groep doorbracht. “We kenden elkaar hiervoor nog helemaal niet,” vertelt zij. “We spraken verschillende talen en kwamen uit heel verschillende culturen. Maar door samen spellen en oefeningen te doen ontstond er al snel een band en ontdekten we dwars door alle verschillen juist dat we allemaal respect en liefde nodig hebben.” Er werden persoonlijke verhalen gedeeld, er werd gelachen, soms gehuild, gedanst en samen gegeten. Van der Knaap: “Toen het vertrouwen was gegroeid, hebben we de uiteenlopende talenten van de groepsleden gebruikt om samen een theatervoorstelling te maken.”
De voorstelling bestaat uit meerdere korte scènes waarin de spelers je meenemen langs herkenbare en confronterende situaties uit het dagelijks leven. Thema’s als reizen, afscheid, verlies, oordeel en thuiskomen komen voorbij. Wat voor de één vanzelfsprekend is, voelt voor de ander vreemd of zelfs onbegrijpelijk. De scènes nodigen de kijker uit stil te staan bij de eigen overtuigingen. Van der Knaap: “Ik hoop dat bezoekers durven luisteren naar een ander perspectief. Kun jij je inleven in iemand die jij nog niet kent? Misschien wel iemand die hier uit nood naartoe afreisde, een onbekende buur, of gewoon iemand met een ander verhaal?”
Informatie en tickets via nietnormaaltheater.nl















