Herkingen. Foto Jacquelien Wielaard
Herkingen. Foto Jacquelien Wielaard

Masterplan Havens op de raadsagenda

Algemeen

In de raadsvergadering van 6 maart aanstaande, wordt de raad verzocht in te stemmen met het Masterplan Havens. Als de raad akkoord gaat is er in totaal ten minste 72 miljoen euro nodig om dit plan uit te voeren.

In het Masterplan wordt per haven aangegeven wat de huidige stand van zaken van de betreffende havens is en wat er moet gebeuren om deze in basis weer op orde te krijgen. Het betreft dan kadeconstructies, havenkanalen en sluizen.

Het eiland heeft vanuit zijn historie veertien havens die toe zijn aan grootschalige renovatie, vervanging of herontwikkeling. Het gaat om tien havens in eigendom van de gemeente Goeree-Overflakkee en vier havens van waterschap Hollandse Delta.
Volgens het onderzoeksrapport zijn de meeste kades van de havens aangelegd of hersteld na de Watersnoodramp van 1953. Inmiddels hebben veel van deze constructies hun beoogde levensduur van 50 tot 60 jaar overschreden. De slijtage en technische problemen die hierbij optreden, zijn volgens de onderzoekers onvermijdelijk.

Enkele overige conclusies uit het rapport:  Van alle kademuren die in de havens aanwezig zijn moet in de komende jaren ongeveer 80- 90% vervangen worden. De oevers langs de havenkanalen moeten in de komende jaren voor ongeveer 60% vervangen te worden.  De keersluizen hebben groot onderhoud nodig, maar complete vervanging is niet aan de orde.

Verder wordt geconcludeerd: Vanuit het oogpunt van ‘waterveiligheid’ is het noodzakelijk om de haven van Herkingen en de sluizen van Middelharnis en Stad aan ’t Haringvliet als eerste aan te pakken.  

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant