'Middelharnis is de grootste 'werkgever' van het eiland.
'Middelharnis is de grootste 'werkgever' van het eiland.

Vraag over centrumfunctie Middelharnis

Algemeen

Hoe kijkt het college aan tegen de centrumfunctie van Middelharnis? Een korte vraag, vergezeld van een lijvige bijlage, werd schriftelijk gesteld door raadslid Aat van Alphen namens de VKGO.

In zijn betoog schetst Van Alphen de economische voorgeschiedenis van Middelharnis. Feiten, onderzoeksresultaten en persoonlijke ervaringen en bevindingen wisselen elkaar daarin af.
‘Middelharnis heeft een belangrijke rol heeft gespeeld als economische hub in de regio, en is thans de grootste leverancier van arbeidsplaatsen. Het behoud en de ontwikkeling van deze centrumfunctie vraagt om meer strategisch eigenaarschap om de toekomstige economische stabiliteit en groei te waarborgen’, aldus Van Alphen.

In zijn toelichting verbaast hij zich over het feit dat andere economische en werkgelegenheid vraagstukken veel aandacht krijgen van politiek, pers en groeperingen uit de samenleving, terwijl dat ten aanzien van Middelharnis nauwelijks het geval lijkt.

Samengevat wil de VKGO een reactie van het college op de volgende stelling en vraag: ‘De centrumpositie van Middelharnis en de vraag wie eigenlijk beschikt over het eigenaarschap. Ofwel wie zich verantwoordelijk voelt. Volgens het rapport Louter herbergt Middelharnis 5000 arbeidsplaatsen en Sommelsdijk 2000. Dat is trouwens al sinds jaar en dag zo. Qua leverancier van arbeidsplaatsen is Middelharnis met afstand (als het ware) de grootste werkgever.
De vraag is dus wie zich verantwoordelijk voelt voor het bewaken van deze belangrijke functie.’

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant