
Lezing in de remonstrantse kerk
AlgemeenEen ziekenzaal. Zo noemde schrijver-psychiater Frederik van Eeden de ruimte waar Jan Sluijters zijn schilderijen exposeerde. Een blauw huis met rode dijken, groene schaduwen op het gezicht van een vrouw, de zon die het halve schilderij in beslag neemt. Dat kon niet.
Over de Nederlandse modernist Jan Sluijters is een lezing in de remonstrantse kerk in Sommelsdijk. Deze intrigerende schilder maakt schilderijen waarbij het licht van het doek afspat. Niet alleen het licht buiten in de natuur, maar ook in cafés en dansgelegenheden waar elektrisch licht nieuw was en inspireerde tot ander kleurgebruik.
De lezing over Jan Sluijters is op woensdag 6 november in de remonstrantse kerk aan de Voorstraat 35 in Sommelsdijk en begint om 14.00 uur. Docent is Hanneke de Jong. De toegang is 10 euro, koffie inbegrepen. Aanmelden kan via hanneke-dejong@planet.nl en tel. 06-13964467.















