
Orgelconcours
AlgemeenAfgelopen zaterdag, 21 september, vond in de Hervormde Kerk te Oude-Tonge voor de 23e keer het Orgelconcours voor amateurs plaats. Dit concours gaat uit van de Vereniging van Orgelvrienden.
Het concours speelt al 44 jaar een belangrijke rol in de orgelcultuur van Goeree-Overflakkee. Vele organisten van allerlei leeftijden hebben aan het concours deelgenomen, en het heeft hun orgelstudie zeer gestimuleerd.
In de Hervormde kerk te Oude-Tonge bevindt zich een prachtig orgel van de Deense orgelmaker Frobenius (1966). Het geldt als één van de fraaiste instrumenten uit de neo-barokke orgelbouw.
De organiserende commissie is blij dat het concours weer doorgang kon vinden. Dit keer was het de 23e editie. Voor het eerst werd het concours gehouden op 23 februari 1980.
De muzikale prestaties van de deelnemers werden beoordeeld door een gekwalificeerde, tweehoofdige jury. Dit keer waren dat de heer Gerrit Christiaan de Gier (organist van de Jacobikerk te Utrecht) en mevrouw dr. Jolanda Zwoferink, die onlangs promoveerde op “het Bach-orgel”.
Het was de bedoeling dat de deelnemers naast een vrij te kiezen orgelwerk ook een verplicht werk zouden uitvoeren. Dit keer was daarvoor gekozen voor twee – vrij te kiezen - bewerkingen uit het Orgelbüchlein (BWV 599-644) van Johann Sebastian Bach.
Als vrij werk zijn er prachtige orgelcomposities ingestudeerd. Op het programma stonden werken van Johann Sebastian Bach, Dietrich Buxtehude, Johann Ludwig Krebs, Georg Muffat en Felix Mendelssohn-Bartholdy. Kortom, het was een prachtige muzikale dag op hoog niveau!
Om 20.00 uur was het slotconcert. De drie winnaars van het concours voerden de composities uit die ze ook overdag hadden gespeeld.
Bij de foto De jury met de deelnemers.
















