Nieuw in de collectie is dit jaar de rosmolen.
Nieuw in de collectie is dit jaar de rosmolen. Picasa

De musea op Tiengemeten zijn weer geopend

Algemeen

Bij de veerhaven op het eiland Tiengemeten zijn twee musea gevestigd: het Rien Poortvliet Museum en het Landbouwmuseum. Op 1 april 2024 zijn beide musea weer geopend. Wel met veranderende openingstijden: De musea gaan nu open om 11.30 uur!

Rien Poortvliet Museum
Rien Poortvliet (1932 - 1995) wordt ook wel de man van de boeken genoemd. Vele boeken met verschillende onderwerpen geven een beeld van zijn teken- en schildertalent. Elk jaar wordt een nieuwe tentoonstelling van zijn originele werken samengesteld. Het thema van de expositie van dit jaar is: ”Toen…….”.  

Originele werken van illustraties uit de boeken en van de jaarkalenders geven een beeld van vroeger. Op verschillende onderwerpen wordt teruggeblikt: het buitenleven, het interieur, leven van de kinderen, de middenstand, klederdrachten, het vervoer, van leven tot dood, het geloof en de oorlog. Voor velen een blik van herkenning!  Ook zijn de boeken van de kabouters van zijn hand over de hele wereld bekend geworden.

Kabouters
De kabouters wonen nog steeds op de kabouterzolder. Ook originele aquarellen uit diverse kabouterboeken omringen het kabouterspeelhuis, de kabouterboot en de voorlees- en knutseltafel. De kinderen kunnen er naar hartenlust spelen en genieten van alles wat er te zien is. Buiten is een kabouterpad aangelegd, waar kinderen met hun begeleiders allerlei opdrachten kunnen uitvoeren. Kortom: voor jong en oud veel moois te zien en te beleven!

Het Landbouwmuseum op Tiengemeten geeft een beeld van de landbouwmechanisatie (1920-1955). Diverse landbouwmachines en landbouwproducten tonen de ontwikkeling. Nieuw in de collectie is dit jaar de rosmolen. Op proefveldjes worden graansoorten, suikerbieten, aardappelen, diverse groenten en de Hoeksche akkerranden geteeld. Op een simulator trekker kunnen de kinderen beleven hoe deze werkt.

De meccano expositie mag niet overgeslagen worden: In de educatieve ruimte kunnen ouders en kinderen hun hart ophalen. Je kunt er naar kijken en genieten en zelfs mee spelen. Kortom, de moeite waard!

Beide musea worden bemand door vrijwilligers. Lijkt het u ook wat? Maak dan een afspraak om eens een kijkje te komen nemen. Wilt u de musea met een groep bezoeken? Maak dan een afspraak om de verschillende mogelijkheden te bespreken voor een dagje Tiengemeten!

Als u de musea wilt bezoeken, moet u eerst met de pont naar het natuureiland Tiengemeten varen. De pont vertrekt elk heel uur vanaf Nieuwendijk (Zuid-Beijerland). De gehele week m.u.v. de maandag zijn de musea geopend van 11.30 - 16.30 uur. Voor verdere informatie:: www.landbouwmuseumtiengemeten.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Bezoekers vinden er inspiratie, producten en persoonlijk advies op het gebied van badkamers, tegels, vloeren, deuren en kastenwanden. De merkbelofte is ‘Waar binnen begint.
Showrooms van Bouwcenter Esselink krijgen een eigen naam: Esselink Enterieurs Actueel 5 uur geleden
Locatie IJsbaan / Redoute Ooltgensplaat. © Jacquelien Wielaard
Verdeeldheid over miljoenenplan voor cbs De Hoeksteen Actueel 6 uur geleden
Ergotherapeut Ellen van Rossum © Marianne Kramer Freher
Blog Ellen van Rossum: Een nieuw pad Actueel 8 uur geleden
Theo van der Sluijs (51) heeft 30 jaar in de IT gewerkt, maar werkt nu als Manager Verduurzaming Gebouwde Omgeving bij Zeeuwind en schrijft over duurzaamheid..
Column Theo van der Sluijs: deksel erop Actueel 9 uur geleden
 "Teder is de dood is een onvoorspelbaar psychologisch mysterie vol verrassingen en houdt de lezer tot de laatste pagina in zijn greep.”
Heleen tipt ‘Teder is de dood’ van Sash Bischoff Actueel 10 uur geleden
De situatie bij de Brouwersdam is urgent. Jaarlijks verdwijnt hier meer dan 50 meter strand  © Jacquelien Wielaard
Werkbezoek Brouwersdam benadrukt noodzaak van snelle actie en nieuwe oplossingen voor kustbehoud Actueel 19 okt, 15:15

Uit de krant