
Foto van vroeger
AlgemeenEen van de belangrijkste kenners van de Flakkeese geschiedenis is Jaap Reedijk - hij fotografeerde, schilderde, maakte monunmentale kunst in de butenruimte en is iemand waar je steeds meer van zou willen zien., Of lezen, want aan het einde van de jaren 80 schreef Jaap het boekje ‘Middelharnis in Vroeger Tijden’. Het verscheen bij uitgeverij De Boektant en was te koop bij boekhandel Vroegindeweij op de Westdijk. Volgens mij bestaan ze allebei niet meer..
Prinses Juliana maakte er een gewoonte van om ook de kleinere dorpen en steden te bezoeken, al dan niet samen met haar man Prins Bernhard. In 1947 bezochten ze in oktober samen Middelharnis en geflaneerd door burgemeester Rijnders wandelen ze over de Voorstraat waar ze uitgebreid werden toegejucht en begroet door een grote menigte met muziek en vlaggen. Reedijk schrijft er over in het boek:’ Die dag was dé dag voor Beppie Verhage. Zij mocht de prinses een mooie boeket aanbieden. Een feit dat Beppie jarenlang aan een ieder met gepaste trots vertelde. ‘ Ook als Koningin hield Juliana de gewoonte van het bezoeken van kleinere plaatsen in ere.
Dat veel woningen vóór die tijd niet groot zijn, blijkt wel uit een onderzoek dat ook uit 1947 komt. In dat jaar bestaat een kwart van de woningen op het eiland uit één- en tweekamerwoningen (inclusief keuken en slaapkamer). Bijna 300 gezinnen van meer dan vier personen wonen in deze kleine woninkjes. In de grotere huizen op de Voorstraten woonden soms meerdere gezinnen
1947 werd ook de in 1800 onstane Joodse gemeente overgedragen aan de Joodse gemeente Rotterdam. Alleen het onderhoud van de Joodse begraafplaatsen bleef op het eiland.
Wie de foto van deze week digitaal wil ontvangen of eigen vehalen of foto’s met ons wil delen, hoeft alleen een mail te sturen naar leoblok@kpnmail.nl en dan komt het in orde















