
Foto van vroeger
AlgemeenWeer veel aanvragenvoor de nieuwepolitiebus in1960 voor Flakkee. Leen Kievit uit Stellendam wist ons te vertellendat ook de later bij het treinongeluk omgekomen agent Kamereek op de foto staat. Extra informatie dus..
De foto van deze week stamt uit de tijd dat het openbaar vervoer op Goeree-Overflakkee alleen nog via de RTM trammetjes geregeld werd. Bijna elke plaats had een eigen stationnetje en op defoto zien we het station van Ouddorp. De tram staat al onder stoom om te vertrekken naar Middelharnis. Midden op de rails staat een man die een kalf is wezen halen, of misschien juist kwam brengen, want de tram vervoerde alles..
De Kerk nam er een belangrijke plaats in, maar voor de jeugd uit het dorp (en de omgeving) was de discotheek ‘De Kreek’ een belangrijke trekpleister..Op zondagmorgen botste dat weleens als discogangers met de auto weer naar huis wilden en de kerkgangers straatbreed naar de kerk wandelden en geen millimeter opzij gingen voor de zondaars. Er was natuurlijk ook een kerk die minder streng in de leer was. Door de rechtlijnige kerkgangers werd die ‘De Kareke van Luchtop en Treurniet’ genoemd.
Op de foto is een grote lamp te zien. Die lamp werd ontstoken (petroleum) als de tram in aantocht was.Naast de lamp is de heer L. Akershoek te zien, de uitbater van de ‘Wachtkamer met verlof’ zoals op het station te lezen viel, Op de achtergrond is ook het pompstation te zien waar de locomotief water in kon nemen.De man in het uniform, naast Akershoek is geen politieagent, maar de een tramchefvan de RTM. In de komende weken zullen meer aandacht besteden aan de geschiedenis van de RTM op Flakkee waarin de RotterdamseTramweg Maatschppij een belangrijke rol speelde.,
Wie de foto van deze week digitaal wil ontvangen of eigen verhalen of foto;s met ons wil delen,hoeft alleen een mail te sturen naar leoblok@kpnmail.nl en wij doen de rest.
(bron: Jan Grinwis)















