
Jeu de Blues blaast oude band nieuw leven in
Actueel 203 keer gelezenOp Goeree-Overflakkee zit genoeg muziektalent en zijn er dus genoeg bandjes: van wat bekendere tot kleinere en nieuwere bands. Om al die bandjes eens te leren kennen en onder de aandacht te brengen, licht Groot Goeree eens in de paar weken een Flakkees bandje uit. We trappen af met: Jeu de Blues.
Door Cas Witvliet
Om de band beter te leren kennen, spreken we af bij bassist Simon van ’t Hoff. In de geluidsdichte studio die hij samen met zijn vader in de achtertuin heeft gebouwd, vertelt hij over het ontstaan van Jeu de Blues. “Dan moeten we een stuk terug in de tijd”, lacht Simon. En daar is niets aan gelogen. “De band is eigenlijk al in 2006 ontstaan. Ik kwam er in 2008 bij. Lang heb ik er toen niet in gespeeld, want in 2010 ging de band wegens omstandigheden uit elkaar.” Simon ging zijn eigen weg en kwam terecht in meerdere bands, voornamelijk buiten de regio, zoals in Rotterdam en zelfs in Utrecht.
Toen Simon via een Facebookoproep terechtkwam bij de bekende Flakkeese band Way Beyond, kwam hij een oude bekende van Jeu de Blues tegen: Leen Witvliet, volgens Simon de grondlegger van de band. “Door omstandigheden liepen de activiteiten bij Way Beyond terug. Op een gegeven moment belde Leen mij op met de vraag of we Jeu de Blues nieuw leven wilden inblazen. Dat vond ik wel een goed idee en zo zijn we op 9 januari 2025 weer begonnen. Ik weet zelfs het exacte tijdstip nog,” vertelt Simon trots.
Bijzondere samenstelling
Hoewel Simon het meest vertelt over de band, is er nog iemand aanwezig tijdens het gesprek: zangeres Jacqueline Melissant. Voor haar was het Flakkeese muziekwereldje compleet nieuw. “Oorspronkelijk kom ik uit Rotterdam. Los daarvan heb ik nog nooit in mijn leven in een band gespeeld of echt voor publiek gezongen.”
Een zondag in het Jailhouse veranderde dat volledig. “Ik raakte in gesprek met een stel dat vroeg of ik ook een instrument bespeelde. Ik vertelde van niet, maar dat ik wel graag zou willen zingen. Zij zeiden: ‘Dan ga je toch het podium op?’ En dat deed ik.” Het bleek uiteindelijk genoeg om bij een band terecht te komen. “De toenmalige drummer kwam naar me toe en vroeg of ik nog een band zocht. Sindsdien ben ik onderdeel van Jeu de Blues.” Zonder enige ervaring en affiniteit met bluesmuziek belandde Jacqueline bij Jeu de Blues. Volgens Simon pakt ze het echter uitstekend op. “Wij als ervaren muzikanten helpen haar, maar ze doet het supergoed. Er zit echt zoveel potentie in haar.”
Jacqueline werd gevraagd door Marcel, maar voor hem bleek de muziek toch niet helemaal te zijn wat hij zocht. De band moest daarom op zoek naar een nieuwe drummer en zo kwamen ze uit bij Dennis Rozema. Geen onbekende voor Simon: “Dennis was er ook al bij tussen 2006 en 2010. Met Leen, Dennis en mij was de kern van de band eigenlijk weer herenigd. Dennis wist ook nog een groot deel van ons repertoire, dus daar waren we natuurlijk superblij mee.” Gitarist Maarten de Roon maakte de band compleet. Ook hij is een bekende voor Simon en Leen via Way Beyond.
Uniek
Simon omschrijft de band als energiek, met een unieke mix van blues, funk en rock. Ook voor de ervaren muzikant is deze muziek een uitdaging. “Na jaren van rockmuziek was dit ook een uitdaging die ik nodig had. Wat wij spelen, vergt echt een subtiel geluid.”
De band kost inmiddels zoveel tijd dat Simon is gestopt met zijn andere band. Oefenen is namelijk belangrijk voor Jeu de Blues. Iedere week wordt er met z’n allen geoefend en een deel van de band oefent zelfs twee keer per week.
Tot nu toe heeft de band twee keer opgetreden, en dat is een bewuste keuze volgens Simon. “We wilden eerst een echt sterk repertoire hebben en goed op elkaar ingespeeld raken voordat we zomaar het podium op zouden gaan. Maar dat gaat steeds beter en de optredens die we hebben gedaan, verliepen goed.”
De kans is dan ook groot dat je nog meer gaat horen van deze creatieve band, die verschillende muziekstijlen met elkaar combineert.















