Brouwer Jan-Willem Kramer en Peter Grinwis van De Overkant met hun streekprodukt in een dubbele betekenis.
Brouwer Jan-Willem Kramer en Peter Grinwis van De Overkant met hun streekprodukt in een dubbele betekenis.

Solaes brouwt uniek lokaal bier

Actueel

Hoe mooi is het als een lokale brouwerij met een lokaal bijzonder ingrediënt een heerlijk mooi verfrissend bier maakt. Brouwerij Solaes heeft met kweeperen die bij De Overkant zijn geoogst een prachtig bier gemaakt. Een bier dat helemaal past bij de doelstelling van lokale samenwerking van Solaes met andere partijen in de regio. In dit geval De Overkant.

Bij De Overkant, de multifunctionele ruimte in de Dijkstelweg, staan zo’n 20 kweeperen bomen, en dit jaar was er eindelijk weer eens mooie oogst. Het idee om er een bier mee te maken bestond al langer, maar eerder waren de oogsten er niet of te klein. Dit jaar is het geluk! De naam van het bier? Drs. Peer. De naam Drs. Peer ontstond spontaan tijdens het plukken met het plukteam van Solaes. Het ging over de naam De Overkant, en Drs. P heeft een lied dat heet De Veerpont, maar gaat ook over “de overkant” die eigenlijk nooit is te bereiken.

Grisette
Brouwerij Solaes heeft er een bier van gemaakt van het type grisette, een laag alcoholisch biertype uit België. Het bier van 3,5% vol. Gebrouwen met boekweit, haver en gerst uit Goedereede heeft een overduidelijk peer aroma en zelfs een hint van munt. De lichte body kenmerkt zich door een lichte, frisse perensmaak en dito afdronk.

Dit bijzondere bier is verkrijgbaar bij de brouwerij aan het Smalle Einde 4 te Ouddorp. Kijk even op de website voor de openingstijden. Het is op de tap, en ook in flesjes verkrijgbaar bij diverse verkooppunten.

Op de foto proosten Jan-Willem Kramer, de brouwer van het bier samen met Peter Grinwis van De Overkant op het succes van hun samenwerking en het smaakvolle kweeperen bier.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Bezoekers vinden er inspiratie, producten en persoonlijk advies op het gebied van badkamers, tegels, vloeren, deuren en kastenwanden. De merkbelofte is ‘Waar binnen begint.
Showrooms van Bouwcenter Esselink krijgen een eigen naam: Esselink Enterieurs Actueel 7 uur geleden
Locatie IJsbaan / Redoute Ooltgensplaat. © Jacquelien Wielaard
Verdeeldheid over miljoenenplan voor cbs De Hoeksteen Actueel 7 uur geleden
Ergotherapeut Ellen van Rossum © Marianne Kramer Freher
Blog Ellen van Rossum: Een nieuw pad Actueel 9 uur geleden
Theo van der Sluijs (51) heeft 30 jaar in de IT gewerkt, maar werkt nu als Manager Verduurzaming Gebouwde Omgeving bij Zeeuwind en schrijft over duurzaamheid..
Column Theo van der Sluijs: deksel erop Actueel 10 uur geleden
 "Teder is de dood is een onvoorspelbaar psychologisch mysterie vol verrassingen en houdt de lezer tot de laatste pagina in zijn greep.”
Heleen tipt ‘Teder is de dood’ van Sash Bischoff Actueel 11 uur geleden
De situatie bij de Brouwersdam is urgent. Jaarlijks verdwijnt hier meer dan 50 meter strand  © Jacquelien Wielaard
Werkbezoek Brouwersdam benadrukt noodzaak van snelle actie en nieuwe oplossingen voor kustbehoud Actueel 19 okt, 15:15

Uit de krant