
Help dierenweide Sommelsdijk aan groen gras
ActueelSommelsdijk- Sinds Peter en Lia Arensman een aantal jaren geleden het beheer van de dierenweide Sommelsdijk overnamen is er veel in positieve zin veranderd.
Door Henk Blanke
Vijftien soorten eenden, vier soorten fazanten, twee soorten ganzen, zwarte zwanen, patrijzen, sierduiven, Europese Oehoes, schapen en het boegbeeld: zeboe Jans. De menagerie van dit kleine stukje dierengenot is zeer divers.
Grote trots op dit moment is dat de twee Grijze kroonkraanvogels voor eieren hebben gezorgd, die na zo’n 28 dagen broeden zijn uitgekomen. Twee kuikens scharrelen nu rond in het hok onder de hoede van de trotse ouders. ‘Vrij uniek voor deze vogels in gevangenschap’, vertelt een trotse Peter.
Groen gras
In de loop van de jaren zijn vrijwel alle oude en krakkemikkige hokken vervangen, wat de uitstraling ten goede is gekomen. Tot grote ergernis van Peter blijft de staat van het gras echter ver achter. Oorzaak: steeds meer droogte. Het gras groeit te weinig om de dagelijkse graasactiviteiten van de dieren bij te kunnen houden, waardoor er vaak moet worden bijgevoerd. Met behulp van een brandslang wordt nu geprobeerd de groei te bevorderen. Peter: ‘Ik hoef daardoor niet naar de sportschool. De straal is eigenlijk te krachtig en het water wordt te ongelijk verdeeld. Hierdoor is het effect minimaal’.
De oplossing is er: een beregeningssysteem, zoals toegepast wordt in grote tuinen en op voetbalvelden.
Idealiter moet er dan 150 tot 200 meter slang in een sleuf worden gelegd, met daaraan een pomp. Aan de slang worden zo’n 35 sproeiers bevestigd. Wordt de pomp aangezet, dan springen de sproeiers uit de grond en beregenen zij het grasoppervlak gelijkmatig. Een pop-up systeem dus. Gevolg: een mooie groene grasmat met vers gras voor de dieren. Maar ook: de uitstraling van het dierenverblijf wordt nog mooier dan deze nu al is.
Crowdfunding
Zoals zo vaak: Het succes van de aanleg van dit systeem draait om geld. De totale kosten schat Peter op een paar duizend euro. Om dit bedrag bij elkaar te brengen is een gezamenlijke inspanning nodig. Kortgeleden is hij daarom een doneeractie gestart via de social media. Tot op heden heeft dit al een mooi bedrag opgeleverd. Echter is dit niet voldoende om aan een deel of aan de gehele uitvoering te beginnen. Dus: willen we dit pareltje van Sommelsdijk nog meer glans geven?!
Stort dan uw bijdrage op de sponsorrekening van de Dierenweide Sommelsdijk: NL 25 RBRB 0918699290 t.n.v. P. Arensman of doneer via de doneeractie op sociale media.
Dierenweide Sommelsdijk is door de jaren heen een plek geworden waar moeders, vaders, oma’s en opa’s met hun (klein)kinderen veel plezier beleven aan de dieren. Laten we er gezamenlijk voor zorgen, dat de bezoekers van een nog mooiere dierenwei kunnen genieten.















