Jaap de Vos en Christiaan Drost zullen het Van Vulpen orgel bespelen.
Jaap de Vos en Christiaan Drost zullen het Van Vulpen orgel bespelen.

Orgelconcert in de Dorpskerk van Ouddorp op donderdag 21 augustus

Actueel 732 keer gelezen

Ouddorp - Donderdag 21 augustus 2025 om 19:30 uur wordt er een orgelconcert gegeven in de Dorpskerk van Ouddorp. Organisten zijn: Jaap de Vos uit Achthuizen en Christiaan Drost uit Nijkerk. Zij zullen het Van Vulpen orgel bespelen. Op het programma staan o.a. werken van J.S. Bach, Mendelsohn-Bartholy en Böhm.Genoemd kunnen worden: “Ich ruf zu dir, Herr Jezu Christ” en “Vater unser im Himmeelreich”. Uw toegang is uw gift.. 

Jaap de Vos (2002) is afkomstig van Achthuizen. Zijn eerste orgellessen heeft hij ontvangen van Arie Braber uit Ooltgensplaat. Hij volgt momenteel lessen bij Rien Donkersloot, organist van de St. Joriskerk te Amersfoort. Als organist is Jaap verbonden aan de gereformeerde gemeenten van Ooltgensplaat en Oude- Tonge. Tevens speelt hij diensten als organist in de Herv. kerk van Ooltgensplaat. Jaap heeft verscheidene keren meegedaan met orgelconcoursen voor amateurs en is daarbij meerdere malen in de prijzen gevallen. 

In het dagelijks leven is Jaap werkzaam op SMDB Kon. Beatrix te Ouddorp als groepsleerkracht.  

Christiaan Drost (1982) komt uit Nijkerk. Een lange periode heeft hij orgellessen bij Gerrit ‘t Hart in Ermelo gevolgd. Hij heeft certificaten voor kerkelijk orgelspel behaald. Momenteel volgt hij, evenals Jaap de Vos, lessen bij Rien Donkersloot. Hij is sinds 2001 organist van de Nederlandse Gereformeerde kerk in Nijkerk. Als bestuurslid en organist is hij betrokken bij de stichting NijKerkmuziek. Hij is mede-initiatiefnemer van deze stichting die door het kerkelijk jaar heen vieringen, onder andere vespers en evensongs, organiseert in diverse Nijkerkse kerken. Hij heeft op verschillende orgelconcoursen prijzen voor amateurs gewonnen. In het dagelijks leven is hij werkzaam als serviceadviseur in de autobranche.

Matinee-orgelconcert
Op zaterdag,23 augustus 2025 hoopt dr. G.J. Baan uit Mijnsheerenland om 11:00 uur een matinee-orgelconcert in de Dorpskerk van Ouddorp verzorgen. Het concert staat in het teken van het herdenken van het 275e sterfjaar van Johann Sebastiaan Bach (1685-1750). Op het programma staan een tiental werken van des componist. Laat u verrassen en kom een uurtje genieten van de met zorg uitgekozen muziek. De toegang tot dit concert is uw vrijwillige bijdrage.

Dr. G.J. Baan (1968) speelt orgel vanaf zijn kinderjaren. Zijn leermeesters waren onder meer John Propitius, Willem Hülsmann, Jan J. van den Berg, Erik van Bruggen, Anton Pauw en Jos van der Kooy. Vanaf 2006 studeerde hij aan het Fontys Conservatorium (Tilburg) met als hoofdvak orgel (bij Bram Beekman) en bijvak klavecimbel (bij Geert Bierling). Aan het einde van het derde jaar van deze studie werd hij toegelaten tot het University College Roosevelt (Middelburg). Daar behaalde hij in 2011 zijn Bachelor diploma (cum laude) met een Major in Arts & Humanities, waaronder hoofdvak orgel (bij Margreeth de Jong en prof. dr. Albert Clement).  

In 2017 rondde hij een Masteropleiding Theologie af aan de Theologische Universiteit Kampen (TUK). Op 15 april 2021 is hij gepromoveerd aan de Theologische Universiteit Apeldoorn (TUA) op de drie vroegste Paascantates van Johann Sebastian Bach met als titel: Der Heiland lebt.  

In 1991 werd hij toegelaten tot de predikantsopleiding van de Gereformeerde Gemeenten. Hij diende de gemeenten van Lisse (1995), Doetinchem – als zendingspredikant op Papoea (Indonesië) (2002), Kapelle-Biezelinge (2006), Kalamazoo MI (USA) (2011), Vlissingen (2015) en Rotterdam-Zuidwijk (2018). 

Hij verzorgde in coronatijd gedurende twee seizoenen de serie Hoop met Bach, waarin tien cantates en de Matthäus Passion van Bach door hem musicologisch en theologisch worden toegelicht: Bethelkerk, Ger. Gem. Rotterdam-Zuidwijk - YouTube.          

Dit is het laatste matinee-concert van dit seizoen. Volgende week donderdag 28 augustus 2025 om 19:30 uur hoopt het GO-Bones trombonekwartet met begeleiding van orgel en piano een uitvoering te geven. Ook dit concert is vrij toegankelijk. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant