
Robotdieren aan CuraMare overhandigd
Actueel 409 keer gelezenOuddorp- 'Dankbaarheid, dat is het centrale thema'. Met deze woorden, gesproken door Roel Mostert, werden vorige week in het restaurant van zorgcentrum De Vlietberg vijf interactieve dieren aan het zorgcentrum overhandigd.
Door Henk Blanke
Roels moeder was dementerend, waardoor zij opgenomen moest worden in woonzorglocatie Nieuw Rijsenburgh in Sommelsdijk. Daar werd zij op een geweldige manier verzorgd. Ook de kinderen werden er heel goed opgevangen in de verwerking van het feit, dat hun moeder niet meer de moeder was, die zij hadden gekend. Om zijn dankbaarheid te tonen wilde Roel iets terug doen. Dat werd een onconventioneel gebeuren.
Uniek concert
Vorig jaar vond in de Hervormde Kerk in Dirksland een uniek concert plaats, georganiseerd door Roel Mostert. Dit kreeg de naam 'Met hart en Ziel' mee, een verwijzing naar de inzet van de verzorgenden van Cura Mare. De landelijk bekende dwarsfluitist Thijs van Leer trad er, samen met jonge lokale muziektalenten op. Doel van het concert was geld bijeen te brengen voor twee goede doelen. Het adoptieprogramma van CuraMare was er één van. Van de opbrengst van die avond werden 5 interactieve dieren aangeschaft: 2 poezen en 3 honden. Tijdens de feestelijke overhandiging was ook Thijs van Leer weer aanwezig. Hij verzorgde voor de aanwezigen een miniconcert, dat veel waardering oogstte.
Robotdieren
Interactieve dieren zijn robotdieren. Ze 'gedragen' zich als een echt dier, ze reageren op geluid en aanraking, maken zelf geluid en hebben zelfs een hartslag. Op een aantal van de woongroepen zien de verzorgenden de positieve effecten van de dieren bij de bewoners. Ze geven rust, bieden aanspraak en zijn een fysieke en geestelijke stimulans. Zonder de nadelen van een echt dier.
De schenker had voor de vijf dieren zelf de namen bedacht: Spooky, de hond van Roel zelf; Liesje de kat, vernoemd naar de vrouw van Thijs van Leer; Kwiebus, de naam van een jonge labrador; en Tuttie, de huishond van het bedrijf van Roel. Poes Dreumes werd overhandigd aan een cliënt van de Vlietberg, die zich daar heel verguld mee toonde. Iedere zorginstelling van CuraMare op het eiland krijgt één interactief dier, dat rouleert tussen de cliënten. Zo kan iedereen ervan profiteren.
De Natuurkoffer,
Het andere goede doel was 'De Natuurkoffer'. De natuurkoffer is een grote oude koffer met allerlei materialen, zoals verschillende buitenluchtgeuren in potjes, foto's van de natuur, veren van vogels en bloemen. De inhoud van de koffer wordt aangepast aan de seizoenen. Het IVN, Instituut Voor Natuureducatie, heeft de natuurkoffer bedacht en maakt het hiermee mogelijk de natuur in huis te halen, als men zelf niet meer in staat is de natuur in te gaan en te beleven. Zo heeft een uniek concert voor unieke cadeaus gezorgd.















