
De Kleedkamer biedt warmte in vele opzichten
Actueel 2.449 keer gelezenSommelsdijk- ‘We zijn op de wereld om elkaar te helpen’. Dit motto wordt in optima forma gerealiseerd in De Kleedkamer aan de Gerard Walschapstraat in Sommelsdijk
Het jaar 2017 is heel belangrijk in de geschiedenis van de Kleedkamer. In een kleine achterafruimte van het Kameraadhuis begon Margreet met het verzamelen, weg geven en verkopen van gebruikte kleding. Als ervaringsdeskundige wist zij, als geen ander, wat het is om met minimale bezittingen op de wereld te staan. Maar ook, wat het betekent om dan door de medemens geholpen te worden. Die hulp kwam vooral in de vorm van kleding. ‘Toen werd ik er optimaal mee geholpen, dus wat let mij om dat, nu ik het beter heb, ook voor anderen te doen?’ Een schuchter begin, dat al snel grootse vormen aannam. Er werd te veel voor een klein aantal personen geschonken, maar genoeg om veel medemensen ervan te voorzien en ermee te helpen. De Kleedkamer was geboren.
Groot succes
Vanuit haar kerkelijke achtergrond, als lid van de Lachai Roi gemeente, kreeg zij heel veel steun. Zoveel, dat het verkooppunt uit zijn krachten groeide. Het werd verplaatst naar de huidige locatie. Daar is het nu een komen en gaan van mensen, die een warme ontvangst wordt geboden. In alle rust kunnen zij daar uit een keur van kleding, schoenen en accessoires kiezen. Alles gebruikt en geschonken door mensen, die kleding een tweede kans willen geven. Zij brengen die onder de voorwaarde dat alles schoon, heel en draagbaar is. Deze formule slaat aan. De potentiële kopers worden door de in totaal negen vrijwilligers liefdevol geholpen. Niet alleen een advies, maar ook een praatje, soms oppervlakkig, soms wat diepgaand, bevorderen de gemoedelijke sfeer. Daardoor is het ook een constant komen en gaan van mensen.
Laagdrempelig
Gastvrijheid en open staan voor elkaar zijn de kenmerken van de Kleedkamer. De drempel wordt nog verder verlaagd door de gehanteerde prijzen. Het duurste artikel kost slechts €6,00. Moet je een totale seizoen garderobe aanschaffen, dan kan dat bedrag toch aardig in de papieren gaan lopen en voor sommigen financieel niet haalbaar zijn. Geen nood. In die gevallen kan je voor maximaal vier keer per jaar gratis je gekozen garderobe meenemen. Zonder verantwoording af te leggen. Alleen op basis van goed vertrouwen die de medewerkers in de medemens hebben.
Goede doelen
Ondanks deze charitatieve in stelling heeft de Kleedkamer jaarlijks een positief saldo. Daarmee worden goede doelen gesteund. Deze instanties hebben, evenals de Kleedkamer, slechts één drijfveer: mensen helpen. Dat door hergebruikt ook het milieu wordt gespaard, is ook een belangrijk voordeel. Openingstijden: di. woe. do. van 9.00 tot 12.00 uur en do. avond van 19.00 tot 21.00 uur.















