
V.V. Melissant pakt groots uit voor 80-jarig jubileum
Sport 807 keer gelezenMelissant_ De voetbalvereniging Melissant bestaat tachtig jaar en dat wordt groots gevierd. Op 13 juni staat sportpark Melissant de hele dag in het teken van dit bijzondere jubileum.
Door Cas Witvliet
Op het programma staan een reünie, speciale activiteiten, een wedstrijd en een groot feest in de avond. Het belooft een dag vol gezelligheid, herinneringen en sportiviteit te worden voor leden, oud-leden, supporters en dorpsgenoten. Op 29 september 1945, kort na de Tweede Wereldoorlog, besloten een aantal inwoners van Melissant een voetbalvereniging op te richten. Destijds had niemand kunnen vermoeden dat de club tachtig jaar later nog altijd zou bestaan. Inmiddels is V.V. Melissant uitgegroeid tot een gezonde en springlevende vereniging met een rijke historie en een belangrijke plek binnen het dorp. Alle reden voor een feest.
Wat staat er op het programma? Om 10.00 uur vindt een reünie plaats voor zowel oud-leden als huidige leden van Melissant, maar ook andere betrokkenen en supporters zijn welkom. Gezien de lange geschiedenis van de vereniging belooft het een mooie mix van jong en oud te worden, waarbij herinneringen uit verschillende generaties kunnen worden gedeeld. Om 12.30 uur staat een wedstrijd tussen oud-spelers van de club op de rol. Na een bakje koffie en het bijpraten tijdens de reünie kunnen zij dus direct het voetbalveld op.
Het hoogtepunt van de dag is misschien wel de jubileumwedstrijd die om 14.30 uur op het programma staat. Het eerste elftal van Melissant neemt het dan op tegen RBC Roosendaal, dat uitkomt in de Derde Divisie. De komst van de club uit Roosendaal maakt het affiche extra bijzonder, aangezien meerdere leden van Melissant actief supporter zijn van RBC. Daarmee belooft het een speciale wedstrijd te worden voor spelers, supporters en voetballiefhebbers uit de regio. Ook voor de jeugd is er gedurende de dag volop vermaak op sportpark Melissant. Zo staat er om 13.00 uur een freestyle voetbalworkshop op het programma, waarbij kinderen spectaculaire trucjes en technieken kunnen leren van ervaren freestyler Mike van de Streek. Daarnaast zijn er de hele dag springkussens en een stormbaan aanwezig, zodat er tussendoor genoeg gespeeld en geklommen kan worden. De kinderen zich ook laten schminken.
Na de jubileumwedstrijd is het allesbehalve gedaan met deze feestelijke dag, sterker nog, dan begint het feest pas echt. Om 17.00 uur is er volop keuze aan eten, met meerdere foodtrucks die een gevarieerd aanbod aan gerechten verzorgen. Om 19.00 uur gaat vervolgens het jubileumfeest van VV Melissant van start. In de avonduren treedt de liveband Satisfexy op. Deze coverband, bestaande uit jonge artiesten, staat bekend om het neerzetten van een energiek feest met voornamelijk poprockmuziek. Een spetterende afsluiting van de jubileumdag.















