In slagorde stonden de ruim 140 trucks opgesteld op het terrein van de visafslag in Stellendam.
In slagorde stonden de ruim 140 trucks opgesteld op het terrein van de visafslag in Stellendam.

Truckshow Stellendam: traditie voortgezet

Actueel 184 keer gelezen

Stellendam-Zaterdag 9 mei 2026. De tweede zaterdag in mei. Een traditie wordt voortgezet: de truckshow, georganiseerd door de Chauffeursvereniging Flakkee. Plaats van handeling: het terrein van de visafslag in Stellendam.

Door Henk Blanke

Volgens de organisatoren is dit de twintigste editie in Stellendam. Een rijke historie ging eraan vooraf. Het Zandpad in Middelharnis kende vele jaren geleden de primeur. Daarna werden de juweeltjes gepresenteerd op het terrein van transportbedrijf Mijnders in Melissant. Nu staan op het veilingterrein ruim 140 trucks keurig in slagorde opgesteld. De bekende merken DAF, Scania en Man zijn oververtegenwoordigd. Maar welk merk het ook is, ze zijn stuk voor stuk een lust voor het oog.

Jury
Liefde voor en trots op hun trucks stralen van de chauffeurs af. Nog even poetsen, de banden extra zwart maken, het interieur bijwerken; activiteiten die ter plekke door menig chauffeur worden verricht. Niet voor niets, want er staat wat op het spel. De jury looft een prijs uit voor de mooiste van alle trucks, voor de mooiste truck van Flakkee, voor het mooiste interieur en voor de beste poetser. Last but not least: er is ook een beker voor de best onderhouden truck van ouder dan tien jaar.

Familiegebeuren
Truckchauffeurs vormen één grote familie. Daarom is de truckshow ook een ontmoetingsmoment voor velen. Chauffeur Dave: ‘Ik ben trots op mijn auto, wil hem graag laten zien, maak een praatje met mijn collega’s, zie dit als een gezellig uitje voor mijn hele gezin’.
Daar is door de organisatie dan ook rekening mee gehouden. Er was meer te zien dan alleen trucks, zoals een modelbaan met radiografisch bestuurde trucks, kramen met merchandise en heel veel modelvrachtwagens op schaal, springkussens, muziek en horeca.
Na afloop kon het nieuwe bestuur van de chauffeursvereniging met voldoening terugkijken op een meer dan geslaagde dag met vele honderden bezoekers. Genoeg inspiratie om alweer een begin te maken met de volgende truckshow op 8 mei 2027.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant