Boswachter Jan Kleijer en illustrator Charlotte Silooy tonen trots de verhalenbundel '
Boswachter Jan Kleijer en illustrator Charlotte Silooy tonen trots de verhalenbundel '" De Groene Mannen'.

Boswachter Jan Kleijer signeert zijn verhalenbundel

Algemeen 2.017 keer gelezen

Middelharnis- Heb je nog een cadeautje nodig voor een verjaardag of voor Kerst? Dan is de verhalenbundel ‘De Groene Mannen’ een aanrader. 
En wat de aankoop nog leuker maakt: de schrijver, Jan Kleijer, signeert zaterdag 17 december tussen 14.00 en 17.00 uur bij boekhandel Dekker & Esbroeck op het Zandpad in Middelharnis persoonlijk dit heel aantrekkelijke boekje.

Door Henk Blanke

Jan Kleijer is boswachter bij Staatsbosbeheer. Zijn werkgebied is o.a. Goeree-Overflakkee.
Natuur heeft altijd al zijn belangstelling gehad, maar toch is hij pas sinds 1 januari van dit jaar in deze functie werkzaam. Daarvoor was hij politieagent in Dordrecht. Ook de Biesbosch viel onder zijn werkgebied. ‘Ik was daar de groene wijkagent en werkte er met allerlei ‘groene’ organisaties samen. Daardoor werd mijn belangstelling voor de natuur alleen maar groter.
Daarnaast was ik al geruime tijd natuurinspecteur in Brabant. Daar werkte ik samen met instanties in het groene domein. Zo ook met Staatsbosbeheer’ Van het één komt het ander en zo verruilde hij het blauwe uniform voor de groene uitrusting van Staatsbosbeheer.

De Groene Mannen
Schrijven zit Jan in het bloed. Hij heeft er eigenlijk zijn hobby van gemaakt. Toen hij nog bij de politie werkte, schreef hij columns over zijn belevenissen tijdens de vierdaagse van Nijmegen. Als wijkagent publiceerde hij een boekje over bijzondere mensen.
In zijn bundel ‘De Groene Mannen’ staan twaalf korte verhalen. Deze zijn allemaal gebaseerd op waar gebeurde belevenissen, die hij als natuurinspecteur samen met zijn collega Joost, onder het pseudoniem ‘Arend’ en ‘Woud’ heeft beleefd. De verhalen hebben een fabelachtige twist gekregen, waardoor het nog leuker en aantrekkelijker is ze te lezen.
Eigenlijk zijn ze geschreven ‘ter lering ende vermaek’, zoals er in de ondertitel staat.
Na ieder verhaal staat namelijk een ‘weetje’. Dat is een uitdieping van het onderwerp dat beschreven is. Zo wordt er geschreven over jongens, die bezig zijn met het afsteken van vuurwerk bij een beverburcht. Het ‘weetje’ daarna is, dat er in de natuur een vuurwerkplant bestaat. De officiële naam is essenkruid. Deze bevat etherische olie, die, als dat verdampt, met een aansteker kan worden aangestoken, waardoor een kort spetterend vuurwerk ontstaat. Al deze wetenswaardigheden brengen de lezer dichter bij de natuur en vergroten de kennis ervan. Het boekje is ruim voorzien van aantrekkelijke, kleurrijke illustraties.
De opbrengst ervan gaat naar een goed doel: het Buitenfonds. Deze organisatie financiert objecten in de natuur, waarvoor geen subsidie wordt verstrekt. Een voorbeeld daarvan is de uitkijktoren in de Hellegatsplaten bij Ooltgensplaat. Deze moet hersteld worden. Een deel van de kosten wordt nu door het Buitenfonds gefinancierd.
Reden te meer om ‘De Groene Mannen ‘voor slechts €11,95 te kopen. Ook verkrijgbaar via degroenemannen@gmail.com.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
PFAS – een ernstige bedreiging voor de volksgezondheid Actueel 1 uur geleden
-Paul Kievit speelt muziek van Giovanni Sebastiano Bach -
Het 89e Bachconcert op koororgel en hoofdorgel in de Grote Kerk te Middelharnis Actueel 2 uur geleden
Afbeelding
Oeverloop in het teken van bloemdijken Actueel 3 uur geleden
Afbeelding
Muziek- en zangavond in de Ned. Herv. Kerk in Stad aan ‘t HJaringvliet Actueel 4 uur geleden
Afbeelding
Muziek door de eeuwen heen Actueel 5 uur geleden
Gerard Rila krijgt de Koninklijke onderscheiding opgespeld
Gerard Rila krijgt Koninklijke onderscheiding opgespeld! Sport 8 uur geleden

Uit de krant