De Overgangspoli wordt verzorgd door gynaecoloog Amke Schimmel en verloskundige en overgangsconsulent Willie Boudeling.
De Overgangspoli wordt verzorgd door gynaecoloog Amke Schimmel en verloskundige en overgangsconsulent Willie Boudeling.

Nieuwe Overgangspoli in Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis biedt gespecialiseerde zorg voor vrouwen in de regio

Actueel 358 keer gelezen

Vanaf 1 juli opent Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis een nieuwe Overgangspoli. De poli biedt specialistische begeleiding voor vrouwen met complexe overgangsklachten of een medische voorgeschiedenis.

De overgang en menopauze kunnen een grote invloed hebben op het dagelijks leven. Soms is daarbij extra begeleiding nodig, bijvoorbeeld vanwege medische risicofactoren. Dat geldt onder meer voor vrouwen die borstkanker hebben doorgemaakt, te maken hebben met een vroegtijdige overgang (POI) of een verhoogd risico op hart- en vaatziekten. Ook vrouwen met ernstige overgangsklachten of behoefte aan multidisciplinair advies kunnen terecht op de nieuwe poli.

De Overgangspoli wordt verzorgd door gynaecoloog Amke Schimmel en verloskundige en overgangsconsulent Willie Boudeling. Volgens Schimmel voorziet de poli in een duidelijke behoefte. “Er is tegenwoordig – gelukkig en terecht – steeds meer aandacht voor overgangsklachten. Steeds meer vrouwen melden zich hiermee bij de huisarts. Zeker wanneer er sprake is van een medische voorgeschiedenis vraagt begeleiding om extra expertise en maatwerk.”

Op de poli worden klachten, medische voorgeschiedenis en persoonlijke wensen in samenhang bekeken. De gynaecoloog richt zich op de medische beoordeling en behandeling, terwijl Boudeling als overgangsconsulent vrouwen praktisch begeleidt en ondersteunt. “Samen maken we een behandelplan op maat, schatten we risico’s in en ondersteunen we vrouwen bij het maken van keuzes. De combinatie van medische expertise en persoonlijke begeleiding biedt vrouwen echt meerwaarde.”

Vrouwen kunnen via hun huisarts of medisch specialist worden verwezen naar de Overgangspoli.

Met de komst van de Overgangspoli wil Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis de zorg voor vrouwen in de regio verder versterken in samenwerking met huisartsen. De poli biedt gespecialiseerde begeleiding dicht bij huis en vormt een waardevolle aanvulling op het bestaande zorgaanbod.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Bshalte Transdev
CDA Zuid-Holland stelt opnieuw vragen over busvervoer Hoeksche Waard en Goeree-Overflakkee Actueel 2 uur geleden
Yunis Stitan en Ricardo Sint Nicolaas (rechts) aan kop in de openingsfase van de 10km. (Foto: Corstian de Vos)
Sint Nicolaas en Van den Berge zegevieren in 21e Tieleman Keukens Run Sport 2 uur geleden
Kansen voor starters en jonge gezinnen vanaf € 394.995 v.o.n. Artist impressie Menheerse Erf – rijwoningen De Tijm
Laatste rijwoningen Menheerse Erf in Middelharnis in verkoop Actueel 3 uur geleden
Afbeelding
CDA bezoekt speciaal basisonderwijs in aanloop naar besluit nieuw onderwijscomplex Actueel 4 uur geleden
Afbeelding
Magische zomeravonden aan de kade: Havenconcert Goedereede Actueel 5 uur geleden
De Overgangspoli wordt verzorgd door gynaecoloog Amke Schimmel en verloskundige en overgangsconsulent Willie Boudeling.
Nieuwe Overgangspoli in Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis biedt gespecialiseerde zorg voor vrouwen in de regio Actueel 6 uur geleden

Uit de krant