In het dorp zelf zijn geen slachtoffers gevallen maar te Battenoord zijn 4 personen verdronken en de schade was groot.
In het dorp zelf zijn geen slachtoffers gevallen maar te Battenoord zijn 4 personen verdronken en de schade was groot.

Watersnoodramp 1953 in Herkingen

Actueel 3.287 keer gelezen

Herkingen - Donderdag 1 februari is het 65 jaar geleden dat de watersnoodramp plaats vond. In Herkingen is deze nog nooit herdacht en daarom heeft de dorpsraad een herdenking georganiseerd.

In het dorp zelf zijn geen slachtoffers gevallen maar te Battenoord wat toen gedeeltelijk bij Herkingen hoorde zijn 4 personen verdronken en de schade was groot. De herdenking vindt plaats bij de coupure en de aanvang is om 19.00 uur. We hopen dat zoveel mogelijk inwoners en verder geïnteresseerden aanwezig willen zijn. In samenwerking met de gemeente wordt er een nieuw herdenkingspaneel geplaatst bij de coupure. Nu staat er één aan de buitendijk op een onzichtbare plaats en is totaal verouderd. Na afloop is er nog een koffiemoment in Ons Huis waar u nog even kunt napraten en gedenken.
 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuwe coalitie presenteert akkoord: Eiland van kracht en kansen – Samen bouwen aan de toekomst van Goeree-Overflakkeel Actueel 15 jun, 16:18 9
Afbeelding
Praatje/plaatje FJ & Vince: De slag om Sluyshaven Actueel 15 jun, 12:30
'Ze' hebben gewonnen, ‘we‘ hebben verloren
Frank/Janine: Tegen je verlies kunnen Actueel 15 jun, 11:46
De heer en mevrouw De Haan
Oplevering levensloopbestendige woningen Oost West Wonen in project Zwanenburghof Actueel 15 jun, 11:00 1
Afbeelding
Branchetafel Beroepscampus verbindt onderwijs, ondernemers en overheid Actueel 15 jun, 10:00
Afbeelding
VVD geeft gemeenten uitbreidingsruimte stedelijk gebied in Zuid-Holland Actueel 15 jun, 09:00

Uit de krant